Sutton

26. května 2012 v 23:54 | NR
Tato divadelní herečka se narodila 18. března 1975 v Americkém městečku Statesboro v Georgii. V patnácti letech se zúčastnila televizní soutěže Star Search, její účast však proběhla bez výrazného výsledku. Díky tomu se mohla dále plně věnovat studiu. Po promoci (Troy High School) se připojila k turné muzikálu The Will Rogers Follies (režie - Thomas James Tune). Do školy se ještě vrátila, konkrétně na Carnegie Mellon University kde vydržela jeden rok.

Kariéra této sympatické divadelní herečky se plně rozjela roku 1996, kdy začala hrát na Broadwayi ztvárněním role Sandy Dumbrowski v muzikálu Grease. V roce 1997 si zahrála v muzikálech The Scarlet Pimpernel a Annie. Na Broadwayi ve své činnosti pokračovala muzikály Les Misérable (2000), Funny Girl (2002) a Thoroughly Modern Millie (2002) za který získala prestižní divadelní ocenění Tony Award pro nejlepší herečku v hlavní roli (další ocenění za tuto roli: Drama Desk Award for Outstanding Actress in a Musical, Outer Critics Circle Award, Fred Astaire Award for Best Actress).

V roce 2004 se objevila ve filmu P.S. Nadále pokračovala v kariéře muzikálové herečky (Chess - 2003), za role v Little Women (2005) a The Drowsy Chaperone (2006) byla nominována na ocenění Tony Award (nejlepší herečka v hlavní roli). Objevila se také v televizní show JOHNNY AND THE SPIRITES. V roce 2007 si zahrála Bretovu dívku Coco v seriálu FLIGHT OF THE CONCHORDS. Tentýž rok ztvárnila roli Ingi v muzikálu Young Frankenstein. V současnosti hraje Princeznu Fionu v muzikálu Shrek the Musical za kterou si již odnesla svou druhou Outer Critics Circle Award.

V únoru roku 2009 vyšlo u společnosti Ghostlight Records její první sólové album "Wish" mísící prvky jazzu, popu a Broadwayského kabaretu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama